0

Tredje kvalomgången till Europa League lottad

Här är hela lottningen:

Athletic Club vs NK Slaven Koprivnica (CRO)/Portadown FC (NIR)
FC Anzhi Makhachkala (RUS)/Budapest Honvéd FC (HUN) vs Lokomotiv Plovdiv 1936 (BUL)/Vitesse (NED)
İnter Bakı PİK (AZE)/Asteras Tripolis FC (GRE) vs CS Marítimo
FC Rapid Bucureşti (ROU)/Myllykosken Pallo-47 (FIN) vs sc Heerenveen (NED)
Ruch Chorzów (POL)/FK Metalurg Skopje (MKD) vs FC Metalurgi Rustavi (GEO)/FC Viktoria Plzeň (CZE)
AC Horsens (DEN) vs FC Dacia Chisinau (MDA)/IF Elfsborg (SWE)
APOEL FC (CYP)/FK Senica (SVK) v KF Tirana (ALB)/Aalesunds FK (NOR)
FC Internazionale Milano vs HNK Hajduk Split (CRO)/Skonto FC (LVA)
FK Vojvodina (SRB)/FK Sūduva (LTU) vs SK Rapid Wien (AUT)
KRC Genk vs FC Milsami Orhei (MDA)/FC Aktobe (KAZ)
NK Olimpija Ljubljana (SVN)/Tromsø IL (NOR) vs FC Metalurh Donetsk (UKR)/FK Čelik Nikšić (MNE)
FC Twente (NED)/FC Inter Turku (FIN) vs FK Mladá Boleslav (CZE)/Thór Akureyri (ISL)
Bnei Yehuda Tel-Aviv FC (ISR)/FC Shirak (ARM) vs PAOK FC
AGF Århus (DEN)/FC Dila Gori (GEO) vs  FC Levadia Tallinn (EST)/Anorthosis Famagusta FC (CYP)
ŠK Slovan Bratislava (SVK)/Videoton FC (HUN) vs FC Differdange 03 (LUX)/KAA Gent (BEL)
AIK Solna (SWE)/FH Hafnarfjördur (ISL) vs Xäzär Länkäran FK (AZE)/KKS Lech Poznań (POL)
Eskişehirspor (TUR)/Saint Johnstone FC (SCO) vs Olympique de Marseille (FRA)
FC Naftan Novopolotsk (BLR)/FK Crvena zvezda (SRB) vs AC Omonia (CYP)
PFC Levski Sofia (BUL)/FK Sarajevo (BIH) vs JJK Jyväskylä (FIN)/FK Zeta (MNE)
VMFD Žalgiris (LTU)/VfB Admira Wacker Mödling (AUT) vs AC Sparta Praha (CZE)
NK Osijek (CRO)/Kalmar FF (SWE) vs BSC Young Boys (SUI)/FC Zimbru Chişinău (MDA)
Dundee United FC (SCO) vs FC Dinamo Moskva (RUS)
FC Arsenal Kyiv (UKR) vs ND Mura 05 (SVN)/PFC CSKA Sofia (BUL)
Bursaspor (TUR) vs Maccabi Netanya FC (ISR)/KuPS Kuopio (FIN)
FC Steaua Bucureşti (ROU) vs FC Spartak Trnava (SVK)/Sligo Rovers FC (IRL)
FK Renova (MKD)/FC Gomel (BLR) vs Liverpool FC (ENG)
FC Shakhtyor Soligorsk (BLR)/SV Ried (AUT) vs SK Liepājas Metalurgs (LVA)/Legia Warszawa (POL)
NK Široki Brijeg (BIH)/Saint Patrick’s Athletic FC (IRL) vs Hannover 96 (GER
Servette FC (SUI)/FC Gandzasar Kapan (ARM) vs Rosenborg BK (NOR)/FC Ordabasy Shymkent (KAZ)

Lukas Lindell Welander

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras.